Czy można jeść wątróbkę w ciąży?

Dlaczego nie powinnam jeść watrobki w ciąży? To jedna z moich ulubionych potraw a koleżanka mówiła ze mi nie wolno. Jestem w 5tym tygodniu ciąży.

Witam,
niestety koleżanka ma rację, wątróbka mimo, że jest bezdyskusyjnym źródłem sporej ilości żelaza i witamin gromadzi także liczne toksyny. Zdecydowanie nie zaleca się jej spożywać w ciąży. Sytuacja dotyczy także innych podrobów.

Witam,
podroby faktycznie nie są polecane kobietom ciężarnym z kilku powodów, ale jeśli chodzi o wątróbkę to proszę pamiętać, ze wątroba każdego zwierzęcia to narząd, który służy między innymi do oczyszczania organizmu z wszelkich toksyn.W ciąży raczej należy jadać produkty o większej wartości odżywczej (np. ryby czy chude gatunki mięsa).
Serdecznie pzodrawiam