Czy można kupić w aptece test na boreliozę?

Witam mąż został ukąszony przez kleszcza latem 2013 roku. Zanim go usunelisny sam wypadł pod czas kompieli był malutki. Po wszystkim nie pojawiły sie żadne zmiany na skòrze, a teraz lekarz podejrzewa bolerioze. Czy można kupic jakiś test w aptece?

Mikołaj Cyganok

Witam! Szybkie jakościowe testy na boreliozę służą do badanie kleszczy. Natomiast można na własny koszt oznaczyć sobie w laboratorium z pobranej próbki krwi przeciwciała przeciwko Borrelia burgdorferi w klasiach IgG i IgM, które będą stanowiły wartość diagnostyczną.