Czy można łączyć Etiagen, Rispolept, Convulex oraz Tramadol?

Dzień Dobry . Choruje na Chad przyjmuje etiagen , rispolept,convulex. Mam dość sporą otyłość pracuje fizycznie mieszkam za granicą leki na ChaD mam od polskiego dr.psychiatry ostatnio zaczął odzywać się kręgosłup lekarz w kraju którym jestem przepisał lek o nazwie Tramadol 200 mg. Czytam że jest to bardzo silny lęk pytanie jest następujące czy mogę łączyć ten nowy lęk z tymi które biorę co dziennie. ? Dziękuję

Dzień Dobry Panu,

Dziękuje Panu za kontakt :)

Na Pana pytanie, może odpowiedzieć tylko Lekarz, zlecający Panu leczenie farmakologiczne (psychiatryczne).

Pozwoliłam sobie na "pociągnięcie tego tematu".
Nie wiem, jaki styl życia prowadzi Pan na co dzień, i to ma fundamentalne znaczenie.
Z Pana opisu wynika, że pracuje Pan fizycznie, a więc domniemuję, że jest to praca mocno wysiłkowa i wyzwaniowa dla Pana kręgosłupa.

Z mojej strony, inspirowałabym Pana (do rozważenia) do podjęcia świadomej/regularnej aktywności fizycznej oraz wartościowego odżywiania, gdyż otrzymał Pan
informacje z ciała, że dotychczasowy styl życia (jakoś) Panu nie służy.
Pana organizm sygnalizuje Panu, żeby zadbać o Siebie.
Lek przeciwbólowy pomaga w sposób doraźny, nie likwidując (prawdziwej) przyczyny symptomatycznej.
Natomiast aplikowany w sposób przewlekający, jest przyczyną skutków ubocznych.

Jest takie powiedzenie, którym tutaj na Portalu Abc Zdrowie, chętnie dzielę się z Czytelnikami, że:
RUCH zastąpi niemalże każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu...

Podsumowując, zachęcałabym Pana do rozważenia, by w sposób naturalny zapobiegać/radzić sobie z bólem, ze strony kręgosłupa.

Gdyby miał Pan życzenie rozmowy ze mną, zapraszam na sesję via Skype.

Z przesłaniem dla Pana Tego, Co jest Panu teraz najbardziej potrzebne!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605