Czy można łączyć kwasy na trądzik?

Mam 21 lat, idę za tydzień na kwasy na trądzik , kosmetyczka proponowala kwas o niskim stężeniu glikolowym i salicylowy , czy mozna łączyc kwasy ? Jak będzie wyglądała sytuacja z goleniem twarzy ? czy po takim zabiegu może nasilić się trądzik ? I czy bardzo skora sie złuszcza?

Witam najlepiej na zabiegi peelingów udać się do lekarza medycyny estetycznej lub dermatologa, lekarz dobierze odpowiedni rodzaj i stężenie do rodzaju problemu na skórze,jeśli będzie potrzeba dołączy leczenie farmakologiczne. Tak można jaknajbardziej łączyć zabiegi peelingów z goleniem. Po zabiegu w pierwszym etapie skóra będzie się oczyszczała, więc trądzik chwilowo się nasili. Łuszczenie naskórka zależy od rodzaju i stęzenie preparatu. Należy pamiętać o bardzo intensywnym nawilżaniu skóry oraz stosowaniu kremów z filtrem spf 50 przez cały okres wykonywania zabiegów.

Tak, kwasy można łączyć. To w jakim stopniu będzie się Pan łuszczył zależy od stężenia kwasów. Trądzik nie powinien się nasilić. Przy goleniu musi Pan bardzo uważać ale golić się można.