Czy można łączyć lek Elicea z Escytalopram?

Witam. Zmagam się z zaburzeniami lękowymi. Lekarz przepisał mi elicea 10 mg oraz hydroxyzyne 25 mg. W ulotce hydroxyzyny wyczytałam, że nie powinno się jej łączyć z lekami antydepresyjnymi tnp. Escytalopram. Czy łączenie tych dwóch leków jest bezpieczne?

Lek. Paweł Szadkowski

Można łączyć te dwa leki, trzeba natomiast pamiętać, że działają synergistycznie i mogą nasilać swoje działanie - dlatego ważne jest dobranie odpowiednich dawek.