Czy można łączyć Letrox 100 z Migrenomitem?

Czy zażywając Letrox 100 na Hashimoto mogę jednocześnie brać preparat Migrenomit przeciwko migrenie? Skład: 37 mg Q10, 100 mg ryboflawina, 12 mg niacyna. 4 kapsułki przez 3 m-ce, potem 2.

Dzień dobry,

Tak może Pani przyjmować preparat przeciwmigrenowy. Proszę jednak pamiętać, żeby nie stosować go równocześnie z Letroxem, gdyż pogorszy wchłanianie leku. Proszę zachować minimum 30 minutowy, a najlepiej godzinny odstęp między lekami. Oczywiście Letrox przyjmujemy w pierwszej kolejności na czczo - bezwzględne minimum to 30 minut przed posiłkiem, a wg zaleceń przyjęcie 1h przed posiłkiem zapewnia najbardziej optymalne wchłanianie. Lek należy popić niewielką ilością wody.
Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz

Witam!
Lekarz leczący musi być poinformowany o każdym włączeniu nowego leku, nawet z tzw. tych bez recepty. Moim zdaniem w sam raz "te dwa się nie gryzą".
Życzę powodzenia
W. Łuczkowski.