Czy można laserowo wyleczyć pękające naczynka?

Witam serdecznie. Od 3 lat zmagam się z problemem pękających naczynek na twarzy ale co ciekawe tylko po treningu, które wraz z rumieniem znikają po około 2-3 dniach. Peknietych naczynek bywa naprawdę mnóstwo i jest to bardzo uciążliwe tym bardziej, że jestem mężczyzną i makijaż nie wchodzi w grę. Moje pytanie brzmi czy mogę coś z tym zrobić za pomocą lasera i czy można użyć go zapobiegawczo na "wygojonej" twarzy. Bardzo to dla mnie ważne. Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Wskazana konsultacja lekarza dermatologa i lekarza medycyny estetycznej po badaniu będzie można zalecić odpowiednie postępowanie

Witam, w przypadku pękających naczyń oraz towarzyszącego im rumienia bardzo skuteczna jest laseroterapia np. Laser Harmony XL Dye VL. Przed przystąpieniem do wszelkiego rodzaju zabiegów warto udac się do dermatologa, który ocenia stan Pana skóry oraz wykluczy wszelkie przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu.

Dzień dobry, nie istnieje jeden "najlepszy" laser do leczenia zmian naczyniowych. Kierując się wyborem urządzenia należy patrzeć na technologię w nim zamkniętą. Do skutecznego leczenia zmian naczyniowych dedykowane są urządzenia laserowe generujące odpowiednią długość fali ( lasery neodymowo - yagowe, lasery KTP, lasery pulsacyjne barwnikowe). Z uwagi na nawrotowy charakter problemu, terapia nie gwarantuje, że problem z czasem nie powróci. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.