Czy można lecieć samolotem w 16. tygodniu ciąży?

Jestem obecnie w 16 tygodniu drugiej ciąży. Mimo pierwszej poronionej w 8 tygodniu ciąży, obecna przebiega bez problemu z wzorowymi wynikami. Jeszcze przed ciążą mieliśmy zaplanowany urlop za granicą. 3 godzinny lot przypada na 20 tydzień ciąży. Prowadząca Pani Doktor decyzję o locie pozostawiła mi. Czy lot w tym okresie jest możliwy, czy ryzyko jest bardzo duże? Dodam że od początku okresu biorę acard, nigdy nie miałam problemu z lataniem.

Lek. Katarzyna Szymczak

Lot oczywiscie jest możliwy, przy prawidłowo przebiegającej ciąży ryzyko jest niewielkie.
Pozdrawiam