Czy można mieć aparat ortodontyczny w jednym czasie na górnych i dolnych zębach?

Witam , Mam miec zalozony aparat ortodontyczny .Jednak miałam juz wyciski I nastepna wizyta to zalozenie aparatu jednak ortodonta nie przedstawil mi plaanu leczenia ,nie wspomnial nic o kosztach nawet samego aparatu.I przypadkiem dowiedziaalam sie od recepcjonistki ze dopiero gdy zdejme aparat z gornych zebow zostanie zalozony aparat na dolne mimo ze nie ma zadnych przeciwskazan aby obydwa byly zalozone od razu .Czy takie postepowanie lekarza jest prawidlowe czy moze powinnam zmienic ortodonte ?

Lek. Tomasz Budlewski

Przede wsystkim proponuje dopytać ortodonty jaki ma plan działania