Czy można mieć dwa okresy w jednym miesiącu?

Na początku miesiąca dostałam okresu myślałam, że wszystko jest ok. Mój okres trwał 5 dni. Po następnym tyg. dostałam następnego krwawienia, które trwało około 3 dni. Nie wydaje mi się to normalne. Taka sytuacja nie pierwszy raz mi się zdarzyła. Pomóżcie mi.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Nie jest to sytuacja normalna,że w ciągu miesiąca pojawiają się dwa okresy.
Najprawdopodobniej przyczyną są zaburzenia hormonalne. Dlatego powinna się Pani zgłosić do ginekologa. Wówczas należy oznaczyć poziom hormonów. Na tej podstawie będzie można włączyć leczenie.
Innymi przyczynami dodatkowego krwawienia mogą być mięśniaki macicy, przerost błony śluzowej macicy. Postawienie rozpoznania wymaga badania ginekologicznego.
Pozdrawiam