Czy można mówić o depresji w ciąży?

Witam. Jestem w 18 tygodniu ciąży, planowaliśmy dziecko. Ciągle wpadam we furie i płacze, nie mam apetytu. RodzinA moja ciągle naskakuje na mnie ze coś robię źle, (nie mieszkając z nami )a mąż zachowuje się tak jakby to oni mieli rację. Jak zaczynam sie bronic to mówią ze jestem popierdolona niezwazajac na moje uczucia. Dziś wykrzyczalam mojemu mężowi ze niechce tego dziecka choć tak nie mysle. Czy mozna mówić o depresji? U kogo mogę szukać pomocy? Czy to jest chwilowy humor i przejdzie

Dzień Dobry Pani,

Opisała Pani trudną dla Pani sytuację w małżeństwie.
Takie zachowanie ze strony Pani Męża naruszają Pani poczucie bezpieczeństwa
i nie ma troski tak dla Pani potrzebnej.

Proszę nie zwlekać i udać się do Poradni Zdrowia Psychicznego, celem podjęcia odpowiedniego leczenia, w ramach NFZ-tu lub prywatnie.
Wspólnie ze specjalistą będzie Pani mogła zając się swoimi trudnościami w relacji z Mężem
Nie musi Pani być i mierzyć się trudnościami sama.
Optymalnie byłoby gdyby Pani Mąż podjął wspólnie z Panią gotowość na terapię małżeńską, czego Pani serdecznie życzę.

irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam, proszę skorzystać z rozmowy z psychologiem, psychoterapii (na NFZ, skierowanie od lekarza rodzinnego: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/ lub prywatnie). Uzyska Pani wsparcie tak Pani w tej chwili potrzebne. Proszę się zastanowić czy w Pani kręgu znajomych, rodziny jest osoba z którą mogłaby się Pani podzielić swoimi odczuciami, która okaże Pani empatię. Na najbliższej wizycie lekarskiej porozmawiać o wahaniach nastroju, zastanowić się czy są związane z poziomem hormonów, czy mogą mieć związek z zaburzeniami depresyjnymi. Pozdrawiam serdecznie