Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 8 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Grejpfrut na odporność

Witam serdecznie, Po pierwsze to nie ma diety bez kolacji. Kolacja jest ważnym posiłkiem jednak powinna być zjadana około 3h przed snem. Nie należy rezygnować z żadnego z 5zalecanych posiłków w ciągu dnia. dieta nie może kojarzyć się z głodówką, ponieważ mniej nie zawsze znaczy lepiej. Nie redukuje Pani swojej diety zbyt mocno bo efekty mogą być odwrotne do zamierzonych. Stosując dietę bardzo niskokaloryczną zwalniamy przemianę materii a organizm przechodzi w ,,stan oszczędzania'' i przed obawą o utratę składników odżywczych zaczyna robić zapasy, rezerwę w postaci tkanki tłuszczowej. Jeżeli chodzi o słodkie przekąski to jak najbardziej nie są one wskazane przy diecie redukcyjnej. Owoce mają również sporo cukrów prostych, jednak jedzone do śniadania czy IIśniadania nie zaszkodzą, ponieważ cukry zostaną wykorzystane jako źródło energii. Inaczej jest pod koniec dnia kiedy przemiana materii zwalnia, spada zdolność insulinowa i cukry z owoców mogą już nie zostać zużyte a odłożone w postaci tkanki tłuszczowej. Proszę wiec zjadać kolację ale unikać owoców w drugiej połowie dnia. W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
Magdalena StusiĹska
75 poziom zaufania

Zamiast owoców które zawierają dużo cukrów prostych i mogą pobudzać apetyt lepiej zjeść warzywo- marchewkę lub surowego kalafiora- zawieraja one błonnik który daje uczucie sytości.

Do jej zainteresowań medycznych należy anestezjologia i intensywna terapia, radiologia, ginekologia, medycyna rodzinna, a także medycyna ratunkowa.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy