Czy można nadrobić wzrost kości u 19-latka?

Witam czy moge nadrobić wzrost kości w wieku 19 lat po 10 miesiecznej depresji i jedzeniu okolo 2200 kcal przez caly ten okres? Ze 187 uroslem na 191,5 cm od poczatku depresji do stanu obecnego, ale może urósłbym wiecej gdybym jadl ponad 3000 kalori bo wtedy pracowalem fizycznie przez 3 miesiace. Jem teraz duzo od jakis 5 miesiecy i widze, ze uroslem duzo. Czy moge to nadrobić z nawiązką?

Wzrost człowieka zależy nie tylko od czynników związanych z odżywianiem, ale przede wszystkim od genetyki. Wbrew pozorom aktywność fizyczna raczej sprzyja niż przeszkadza rozwojowi. Jeśli zatem odżywiał się Pan w tym czasie w miarę prawidłowo (zbilansowana dieta), to prawdopodobnie nie ma się czym martwić. Szczególnie, że Pana wzrost już znacznie przekracza przeciętną.

Dzień Dobry Panu,

Każdy organizm reaguje w sposób zindywidualizowany, dlatego zapraszam Pana po uzyskanie informacji do lekarza specjalisty, najlepiej do endokrynologa i dietetyka.

Z serdecznymi pozdrowieniami,
Irena Mielnik-Madej