Czy można nakarmić niemowlę w nocy kaszką?

Dobry wieczór! Mój 18-tygodniowy synek budzi się w nocy kilka razy. Niedawno zaczęłam rozszerzać mu dietę. Teraz na dobranoc wypija z butelki ok 180 ml kaszki ryżowej na Nutramigenie (jest alergikiem). Śpi troszkę dłużej, bo wcześniej budził się po raz pierwszy około północy, a teraz ok. 1, czasem przed 2. Kiedy wstaje - daję mu mleko. I niestety potem już nie śpi dobrze. Czasem jest tak, że począwszy od 3-ej budzi się nawet, co godzinę. Nie jest przecież głodny, nie jest mu zimno ani za gorąco... Czasem udaje mi się go ululać na rączkach, czasem wystarcza kilka łyków wody, ale często nie uspokoi się, dopóki nie dostanie mleka. Wypija wtedy zaledwie jakieś 50 ml. Zastanawiam się, czy mogę dać mu ponownie kaszkę ryżową, kiedy obudzi się o tej 1-ej czy 2-ej? Czy to pomoże? Może dzięki temu spałby znowu parę godzin? Pytam, bo nie chciałabym mu zaszkodzić, np. rozepchać mu żołądka. Synek waży ok. 7,200 kg, a więc jest dużym i silnym chłopcem :). Dziękuję z góry za poradę i pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam:)

Zachęcam Panią do rozmowy z pediatrą, który najlepiej zna maluszka i bedzie mógł doradzić wzbogacenie diety o nowe produkty :) Warto skonsultować się z lekarzem, ponieważ maluch bardzo dobrze przybiera na wadze i ważne jest, aby nie przekarmić malca:) Zachęcam do prowokowania dziecka do większego ruchu np.: podczas wspólnych zabaw, baraszkowania, leżenia na brzuszku.

Pozdrawiam