Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 8 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy można naturalnie podwyższyć libido u mężczyzny?

Czy można naturalnie podwyższyć libido u mężczyzny?
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Dzień dobry!

Warto sprawdzić, z jakiego powodu jest ono obniżone. Zmiany hormonalne? Problemy ze zdrowiem (np. cukrzyca)? Tryb życia - stres, nadmiar pracy, zła dieta, używki, brak hobby i aktywności fizycznej? Obniżony nastrój, depresyjność? Pogorszone relacje w związku, trudność w podjęciu szczerej rozmowy na tematy intymne? Niechęć do seksu z innego powodu? Problem obniżonego libido można rozwiązać w zależności od jego przyczyny.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0

W telewizji i internecie jest wiele reklam preparatów podnoszących libido. Z medycznego punktu widzenia jest to nieporozumienie... Potrzebna jest najpierw diagnostyka, zbadanie dlaczego libido obniżyło się? Bywa, że libido jest niskie i nie jest to chorobowe obniżenie. Wtedy próby jego podwyższenia nie są efektywne na dłuższą metę, bo dany pan "już taki jest...". Libido jest często obniżone przez niezdrowy tryb życia, od tego trzeba zacząć analizę, a nie od preparatów, nawet "naturalnych". Sporo leków obniża także libido, ale zwykle są one niebędne w terapii chorób przewlekłych. Można czasami zamienić dany lek na preparat nowszej generacji, często tylko niewiele droższy. Dotyczy to na przykład tzw. beta-blokerów. Podsumowując: zacząć należy od zdrowego trybu życia (aktywnośc fizyczna, eliminacja czynników szkodliwych, np. papierosów) oraz od diagnostyki lekarskiej. Ograniczanie się do różnych suplementów jest dobre, ale raczej dla producentów i sprzedawców... Pozdrawiam. JW

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy