Czy można nosić pończochę uciskową na żylaki latem?

witam mam pytanie mam zylaki na lewej nodze bylam u chirurga i kazal wykupić ponczoche uciskowa 2 klasa ucisku palce otwarte czy taka ponczoche można nosic latem czy można dostać odparzen operacje będę miała dopiero jesienią jak przetrwać lato.

taką pończochę należy nosić bez względu an temperaturę otoczenia. To zalecenie ucisku a nie grzania, czy chłodzenia.