Czy można odmłodzić płuca?

niedawno mialam 18 urodziny, a dzisiaj dowiedziałam się ze moje płuca mają ponad 40 lat. czy winne są papierosy, czy także inne czynniki mają wpływ? co mam robić, aby „odmłodzić” płuca?

Lek. Paweł Szadkowski

Zaprzestanie palenie wpłynie korzystnie na stan płuc. Szkodliwe są również zanieczyszczenie środowiska, praca np. w kopalni i wiele innych, natomiast głównym czynnikiem są właśnie papierosy.