Czy można odstawić antybiotyk na 1 dzień?

Witam, Dziś rozciąłem lekko palec, został nałożony jeden szew. Lekarz przypisał mi dalacin C na 5 dni kuracji 3 tab/dzień. W Sobotę jest moje wesele,. Czy mogę przerwać jeden dzień kuracji ? Czy lepiej W ogóle nie zaczynać i zacząć brać po weselu w niedzielę?

Witam
Kuracji antybiotykowej się nie przerywa, ponieważ terapia może już być nieskuteczna. Przy dalacinie C można spożywać umiarkowane ilości alkoholu
Pozdrawiam