Czy można odstawić Dalacin C?

Witam, dostałam od lekarza antybiotyk dalacin C na problemy z gardłem. dodatkowo aktualnie mam leczone zęby, wczoraj wziełam 1 dawke antybiotyku, wstałam rano z bólem głowy, wziełam kolejną dawke, ból jest tak silny, że nie pomogła kawa po której ból zawsze mija, nie pomogły również tabletki przeciwbólowe. dodatkowo mam nudności, zawroty głowy oraz osłabienie. jutro koniecznie musze iść do dentysty ponieważ w zębie mam antybiotyk, jednak nie będę w stanie mając takie nudności.. Czy mogę odstawić lek? (dentysta nie widział potrzeby zażywania go, przepisał mi go internista)

Lek. Paweł Szadkowski

Należałoby skonsultować się z lekarzem internistą, który zlecił pani antybiotyk. Ból głowy może być zębopochodny, ale trudno to określić bez badania i rozpoznania choroby podstawowej. Odradzam przerywanie antybiotykoterapii bez konsultacji z lekarzem prowadzącym.