Czy można odzyskać pełną sprawność stawu?

Mam 22 lata. W 6 klasie podstawówki doznałem złamania kości łudeczkowatej nadgarstka prawego. Złamanie zostało źle zdiagnozowane i nierozpoznane. Kość złamała się na dwie części. Utworzył się staw rzekomy. Dostałem skierowanie na operację wyciągnięcia tej kości ze stawu, ale lekarz nie wiedział, czy moja ruchowość się zmieni, a też nie mogłem sobie w tamtym czasie pozwolić na pół roku rechabilitacji. Jakie leczenie jest refundowane? Czy można odzyskać pełną sprawność stawu?

Aleksander Ropielewski

Trudno oczekiwać, że możliwe będzie odzyskanie pełnej sprawnosci stawu, jednak poprawa najpewniej jest możliwe. Wszystko to zależy od dokładnego przebiegu linii złamania i obecnej kondycji stawu. Na NFZ finansowana jest rehabilitacja po otrzymaniu skierowania od lekarza rodzinnego lub specjalisty. Jeżeli dysfunkcja stawu jest znaczna warto zgłosić się do ortopedy. Możłiwe, że możliwy jest zabieg operacyjny, który poprawi funkcjonowanie stawu.