Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 4 4 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy można odzyskać pełną sprawność stawu?

Mam 22 lata. W 6 klasie podstawówki doznałem złamania kości łudeczkowatej nadgarstka prawego. Złamanie zostało źle zdiagnozowane i nierozpoznane. Kość złamała się na dwie części. Utworzył się staw rzekomy. Dostałem skierowanie na operację wyciągnięcia tej kości ze stawu, ale lekarz nie wiedział, czy moja ruchowość się zmieni, a też nie mogłem sobie w tamtym czasie pozwolić na pół roku rechabilitacji. Jakie leczenie jest refundowane? Czy można odzyskać pełną sprawność stawu?
MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Lek. Aleksander Ropielewski Stażysta/Rezydent, Kraków
79 poziom zaufania

Trudno oczekiwać, że możliwe będzie odzyskanie pełnej sprawnosci stawu, jednak poprawa najpewniej jest możliwe. Wszystko to zależy od dokładnego przebiegu linii złamania i obecnej kondycji stawu. Na NFZ finansowana jest rehabilitacja po otrzymaniu skierowania od lekarza rodzinnego lub specjalisty. Jeżeli dysfunkcja stawu jest znaczna warto zgłosić się do ortopedy. Możłiwe, że możliwy jest zabieg operacyjny, który poprawi funkcjonowanie stawu.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety