Czy można operacyjnie wyleczyć niedowidzące prawe oko?

Syn ma 11 lat, okulista stwierdził u niego prawe oko niedowidzące. Nasi okulary o mocy OP +5.5 cyl -1.5 OL +5.0 cyl -1.0. Moje pytanie dotyczy, czy możliwa jest u syna operacja na oko prawe i lewe?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Niedowidzenia nie można niestety wyleczyć żadną operacją.
Jedyną dostępną metodą poprawy wzroku wiąże się ze specjalistyczną terapią, której należy szukać u lekarza okulisty specjalizującego się w chorobie zezowej, albo okulisty dziecięcego lub takowej poradni.
W wieku 11 lat jest już trochę późno, ale zawsze należy jeszcze próbować, dlatego że układ wzrokowy nie jest jeszcze w pełni i do końca ukształtowany.
Pozdrawiam

Witam
Oczywiście można zredukować wadę wzroku zabiegiem laserowym , jednak nie można odzyskać wzroku w oku niedowidzącym.
Pozdrawiam