Czy można operacyjnie zmienić wygląd warg sromowych?

Witam! Podczas ostatniej wizyty ginekologicznej wykryto u mnie torbiel, która w najbliższym czasie powinna zostać usunięta. Moje pytanie dotyczy jednak czego innego. Wydaje mi się, że moje narządy płciowe nie są prawidłowo zbudowane lub nie do końca rozwinięte. Chodzi dokładnie o moją prawą wargę sromową (prawdopodobnie mniejszą, jeśli się nie mylę), coś co widać po rozchyleniu warg sromowych większych. Wygląda to jak narośl, podłużna, koloru ciemniejszego niż reszta skóry, długości około 5 cm, zwisający fałd skóry. Po rozchyleniu warg sromowych większych wyraźnie widać, że coś tam wystaje, zwisa, jest bardzo widoczne, ze względu chociażby na swoją długość. Coraz bardziej mi to przeszkadza, tym bardziej, że chciałabym rozpocząć współżycie. Stąd moje pytanie, czy można to usunąć i doprowadzić moje narządy płciowe do odpowiedniego stanu i wyglądu? Moim zdaniem należałoby to po prostu wyciąć lub skrócić. Czy można by to zrobić przy okazji usuwania torbieli, w tym samym czasie? Tym bardziej, że dotyczy to tej samej części ciała.

I moje ostatnie pytanie, czy usuwanie torbieli i ewentualne usunięcie narośli wykonuje się w szpitalu czy tylko prywatnie? Dodam, że mam 19 lat i bardzo zależy mi na tym, by coś z tym zrobić. Bardzo proszę o poradę, jak się tego pozbyć, jeżeli jest to niemożliwe przy okazji usuwania torbieli. Z góry bardzo serdecznie dziękuję za odpowiedź.

Witam serdecznie!

Opisywana przez Panią struktura to z wielkim prawdopodobieństwem warga sromowa mniejsza, a w jej wyglądzie nie ma raczej nic dziwnego. Wargi mniejsze stosunkowo często są nieco większe niż wargi większe, możliwa jest również asymetria pomiędzy stroną lewą i prawą. Zmiana nie powinna utrudniać współżycia.

Wagi można zoperować są to jednak operacje plastyczne, nie są więc finansowane z budżetu państwa. O to czy jest możliwe wykonanie obu zabiegów w jednym czasie należy pytać lekarza który będzie wykonywał zabieg, jednak jest to raczej mało prawdopodobne. Najlepiej porozmawiać na ten temat ze swoim ginekologiem. Usuwanie torbieli może być wykonywane w szpitalu.

Pozdrawiam