Czy można osiwieć ze stresu?

Czy można osiwieć w ciągu nocy ze stresu, ciężkich przeżyć lub obaw? Czy w ciągu kilku godzin, dni? czy silne działanie stresu wpływa na pracę melaniny we włosach? jeśli tak to czy włosy dopiero wyrastają siwe czy może od razu po całej długości włosa rozchodzi się siwy kolor? są różne zdania na ten temat, Nie chodzi mi jedynie o to, czy włosy siwieją całkiem ale także czy to siwienie jest szybsze. (jestem w klasie maturalnej medycznej, przerabiam właśnie materiał o pracy ukł. nerwowego

Aleksander Ropielewski

Nie ma jednoznacznego wyjaśnienia dla takiego stanu, ale możliwe jest siwienie włosów pod wpływem stresu lub nagłych przyczyn. Siwieją zarówno włosy rosnące jak i dotychczas obecne.