Czy można pić sok z cytryny na czczo w ciąży?

Witam. Jestem w 6 tygodniu ciąży. Czy mogę pić na czczo sok z cytryny? Dzięki temu nie jestem ospala i nie potrzebuje kawy.

Witam,

nie widzę przeciwwskazań aby piła Pani sok z cytryny rano na czczo przy ciąży. Proszę dodawać go do wody niegazowanej.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Witam!

W odpowiedzi na Pani pytanie – nie widzę przeciwwskazań dotyczących spożywania soku z cytryny na czczo. Wyjaśnię, że mam tu na myśli bardziej formę lemoniady (wody mineralnej niegazowanej z dodatkiem soku lub plasterków cytryny). Nierozcieńczony sok z cytryny (czy z innych owoców) stanowi duży zastrzyk cukrów prostych, na które powinna Pani uważać i spożywać je z umiarem.

Nadmienię dodatkowo, że kawa nie należy do produktów przeciwwskazanych w ciąży i nie jest to konieczne, żeby wyeliminować ją z diety całkowicie.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351

Warto również przeczytać: Minerały w diecie przyszłej mamy
poznan.mojdietetyk.pl/artykuly/mineraly-w-diecie-przyszlej-mamy.html?c=9
Serdecznie Pozdrawiam