Czy można pić tylko sok pomidorowy?

Czy mogłabym w pełni zamienić wode na sok pomidorowy? Słodkich napojów nie lubię, po wodzie mam nieprzyjemny smak w ustach. Czy gdybym piła tylko sok pomidorowy, byłabym zdrowsza? Czy było by to niezdrowe?

Witam serdecznie,
samym sokiem pomidorowym odpowiednio się Pani nie nawodni. Organizm najlepiej nawadnia się wodą. Zaleca się około 1,5l wody. Proszę spróbować dodać do wody plasterki cytryny, miętę, bazylię itp. a może to ułatwić picie wody. Sok pomidorowy 100% pomidory jest zdrowy ale wody nie może zastąpić całkowicie.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk

Sok pomidorowy to dobry wybór, ale głównym źrodłem spożycia płynów powinna być woda. Odpowiednie nawodnienie ma ogromne znaczenie dla naszego organizmu. Według aktualnych zaleceń Instytutu Żywności i Żywienia, wystarczające spożycie wody dla dorosłych kobiet jest na poziomie 2 litrów. Jeśli sama woda Pani nie smakuje, proszę próbować pić wodę z różnymi owocami. Mam nadzieję, że znajdzie Pani odpowiedni smak dla siebie.