Czy można pływać w soczewkach kontaktowych?

Dzień dobry! Potrzebuje porady w sprawie soczewek kontaktowych mianowicie niedługo wyjeżdżam na wakacje nad morze i tu nasuwa się pytanie czy mogę pływać w soczewkach? Dodam ze używam soczewek z johnson and johnson dwu tygodniowych oraz na zmianę z cba vison 24h. Dziękuje za poradę.

Tak,pod warunkiem że w okularkach pływackich. w zbiornikach wodnych jest ameba i kontakt uszkodzonej rogówki z amebą skutkuje poważnymi uszkodzeniami oczu.Trzeba uważać,nie pocierać oczu.Pozdrawiam