Czy można po 2-miesięcznej przerwie znowu brać lek przeciwdepresyjny?

Czy można zacząć po 2 miesiecznej przerwie znowy brac lek Zoloft zaczynając od 25mg przez 2 tygodnie?

Lek. Paweł Szadkowski

Nie powinna Pani sama na własną rękę odstawiać i rozpoczynać leczenie lekami przeciwdepresyjnymi. Nie podała Pani jak długo wcześniej brała Pani Zoloft, czy była to pierwsza kuracja, czy już któraś z rzędu - te czynniki mogą wpływać na pojawianie się oporności organizmu na działanie leku. Odstawianie i w niedługim czasie ponowne rozpoczynanie leczenia bez konsultacji z psychiatrą jest niewłaściwe i może nie przynieść poprawy. Jeśli zdecyduje się Pani wrócić do leczenia, proszę zacząć od małej dawki, ale w między czasie postarać się o konsultację z lekarzem, jakie dawki powinna Pani brać (zależnie od przyczyny).