Czy można po miesiącu stosowania tabletek antykoncepcyjnych zmienić je na inne?

Dzień dobry, przez rok stosowałam tabletki antykoncepcyjne. Niestety ze względu na silne bóle migrenowe musiałam zrobić przerwę w stosowaniu jakiejkolwiek doustnej metody antykoncepcyjnej. Dziś znowu postanowiłam wrócić do tabletek antykoncepcyjnych i tym razem lekarz przepisał mi tabletki. Przed przerwą zostało mi całe niezaczęte opakowanie poprzednich tabletek i moje pytanie brzmi: Czy mogę przez jeden miesiąc zużyć tabletki o systemie 21+7, a od kolejnego miesiąca zacząć brać przepisane nowe w systemie 24+4? Czy może lepiej poprzednie opakowanie wyrzucić i stosować od początku tylko jeden rodzaj tabletek? Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Proponuję zacząć przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych od nowego preparatu zaleconego przez ginekologa. Poza tym poprzednie tabletki powodowały działania niepożądane dlatego nie powinna Pani do nich wracać.

Pozdrawiam