Czy można po raz drugi usunąć ciążę?

Witam,
na początku roku usunęłam ciążę farmakologicznie. Teraz znów jestem w 6 tyg. ciąży. Tamtym razem wszystko poszło dobrze. Martwię się teraz, czy możliwe jest, że mam ciąże pozamaciczną. Czy możliwe jest, aby wyczuć to przez dotyk w pochwie. Wydaje mi się, że zaszły tam zmiany. Ścianka od góry jest napuchnięta, a szyjka macicy się cofnęła, jakby głębiej

Witam serdecznie!
Niestety bez badania ginekologicznego nie jestem w stanie podać przyczyny zmian w pochwie. Sugerowałabym udać się do lekarza ginekologa, by potwierdził Pani odczucia, gdyż jak sama Pani opisuje, nie są to pewne wnioski.
Ciąża pozamaciczna w 98 proc. przypadków lokalizuje się w jajowodzie, czasem w jajniku. Nie słyszałam o przypadku pochwowej ciąży pozamacicznej.
Nawiązując do Pani pytania, w wyjątkowych przypadkach można rozważyć ponowne usunięcie ciąży środkami farmakologicznymi, nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie ze względu na poważne konsekwencje zdrowotne.
Pozdrawiam