Czy można podać dziecku lek przeciwbólowy w sytuacji, gdy na zakraplanie oczu reaguje bólem?

Moje pięcioletnie dziecko dostało od okulisty tobradex i przy każdorazowym zakraplanie strasznie płacze że ją boli, konsultowałam to z naszym lekarzem telefonicznie i powiedział że tak może być.Czy mogę podać dziecku paracetamol żeby zmniejszyć ból?

Witam.
Każde krople okulistyczne podane do worka spojówkowego mogą powodować pieczenie, natomiast podawanie dziecku paracetamolu każdorazowo, kiedy podajemy krople do oczu jest złym rozwiązaniem.
Pozdrawiam