Czy można podczas potencjalnej ciąży wykonać zabieg kriolipolizy?

Witam Mam pytanie odnośnie zabiegu krliopolizy.Z mężem staramy sie o dziecko czy istnieje jakis zagrożenie dla mlodego płody bądź zapłodnienia jezeli w sobotę mam dni plodne a w poniedziałek jestem zapisana na zabieg kriolipolizy? Bardzo proszę o pomoc

Nie powinno się wykonywać żadnych tego typu zabiegów w okresie wczesnej ciąży. Okres pierwszych 12 tygodni, a szczególnie pierwszych 10 jest najważniejszym okresem jeśli chodzi o rozwój płodu (organogeneza) a czynniki odpowiadające za wady wrodzone nie są do końca poznane. Jeśli chce Pani skorzystać z zabiegu, rozsądnie będzie się chwilę wstrzymać z zajściem w ciążę.