Czy można podejrzewać ciążę pozamaciczną?

21 września 2010 miałam ostatnią miesiączkę, nie stwierdzono pęcherzyka ciążowego, trafiłam do szpitala 25 listopada. Leżałam 3 dni, gdzie w tym czasie zrobiono mi tylko badania. Bthcg było niskie, a jajnik był ogromnie powiększony, jednak dla lekarzy to było nic. Teraz nadal nie mam okresu, a wszystko mnie boli szczególnie prawy bok.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jeżeli rzeczywiście lekarze podejrzewali ciążę pozamaciczną, to na pewno wyznaczono Pani wizytę kontrolną. Tak czy inaczej, przy narastającej bolesności powinna się Pani udać do lekarza na kontrolę. Dobrze by było wykonać również kontrolne badanie poziomu bHCG. Nie wiem co to znaczy, że wynik był niski, czy nie wskazywał na ciążę? Jeśli nie wskazywał na ciążę to raczej nie mamy tu do czynienia z ciążą pozamaciczną, niemniej dobrze by było zdiagnozować przyczynę powiększonego jajnika i bólu.

Pozdrawiam serdecznie!