Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 4 5 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy można podjąć leczenie ortodontyczne?

Witam, Bardzo proszę o pomóc i opinie czy z takimi zmianami w jamie ustnej można podjąć leczenie ortodontyczne. 1.Mam nie poprawny zgryz przez co wybijam sobie przednie zęby też mam obciążone stawy i problemy w szczekowo-stawowe. Bruksizm. Mam dość zaawansowaną recepcje dziąsła oraz zanik brodawek między zębowych. I ruchomość przednich zębów. Lekarz pieriodontolog zaproponował leczenie odbudowę tkanki kostnej ale przed tym leczenie ortodontyczne (aparat stały) żeby ustawić poprawny zgryz i zmniejszyć ryzyko wybijania zębów i zagryzania w nocy. Mam obawy.. gdyż i tak mam spore ubytki w tkance kostnej i niestabilność zębów czy aparat i przemieszczanie zębów nie pogorszy całą sytuacje? Czytam opinii ze aparat i przemieszczanie zębów może wiązać się z zanikiem dziąsła! (które i tak zanikneło i mam cofnięte dziąsła i zanik brodawek) Rezygnacja z leczenia ortodontycznego ... powoduje ze problem jest nierozwiązywalny dalej nie poprawny zgryz, wybijanie zębów, problemy z higieną oraz problemy ze stawami.
KOBIETA, 30 LAT 8 miesięcy temu

Zmiana rysów twarzy za pomocą aparatu [Specjalista radzi]

W nocy zaciskasz zęby do tego stopnia, że rano budzisz się z bólem żuchwy? Cierpisz na bóle głowy, karku, szumy w uszach? Masz zbyt wąskie usta lub twoja twarz wygląda na wiecznie zdziwioną? Te problemu mogą wynikać z nieprawidłowej budowy szczęki lub złego wypełniania zębów po leczeniu. Warto wybrać się wtedy do stomatologa, który może zaproponować założenie aparatu ortodontycznego.

Po pierwsze powinno się usunąć przyczyny - wady postawy i zgryzu, a także zlikwidować za pomocą diety i suplementacji zaburzenia metaboliczne- uogólniony stan zapalny. Konieczne jest kompleksowe leczenie chirodontyczne wszystkich elementów. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy