Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 1 9 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy można podjąć leczenie ortodontyczne?

Witam, Bardzo proszę o pomóc i opinie czy z takimi zmianami w jamie ustnej można podjąć leczenie ortodontyczne. 1.Mam nie poprawny zgryz przez co wybijam sobie przednie zęby też mam obciążone stawy i problemy w szczekowo-stawowe. Bruksizm. Mam dość zaawansowaną recepcje dziąsła oraz zanik brodawek między zębowych. I ruchomość przednich zębów. Lekarz pieriodontolog zaproponował leczenie odbudowę tkanki kostnej ale przed tym leczenie ortodontyczne (aparat stały) żeby ustawić poprawny zgryz i zmniejszyć ryzyko wybijania zębów i zagryzania w nocy. Mam obawy.. gdyż i tak mam spore ubytki w tkance kostnej i niestabilność zębów czy aparat i przemieszczanie zębów nie pogorszy całą sytuacje? Czytam opinii ze aparat i przemieszczanie zębów może wiązać się z zanikiem dziąsła! (które i tak zanikneło i mam cofnięte dziąsła i zanik brodawek) Rezygnacja z leczenia ortodontycznego ... powoduje ze problem jest nierozwiązywalny dalej nie poprawny zgryz, wybijanie zębów, problemy z higieną oraz problemy ze stawami.
KOBIETA, 30 LAT 10 miesięcy temu

#dziejesienazywo: Ile trwa leczenie ortodontyczne?

Zły zgryz powoduje wiele negatywnych skutków, nie tylko brzydki uśmiech. Nieprawidłowe stykanie się zębów może doprowadzić do choroby okluzyjnej. Dlatego bardzo ważne jest podjęcie leczenia, które może trwać nawet 2 lata. O tym, dlaczego warto założyć aparat opowiada lek. stom. Kamil Stefański z Detnim Clinic w Katowicach.

Po pierwsze powinno się usunąć przyczyny - wady postawy i zgryzu, a także zlikwidować za pomocą diety i suplementacji zaburzenia metaboliczne- uogólniony stan zapalny. Konieczne jest kompleksowe leczenie chirodontyczne wszystkich elementów. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy