Czy można podróżować samolotem w 13-tygodniu ciąży?

Witam. Na początku 13 tygodnia ciąży wybieram się na wakacje do Turcji. Czy lot na tym etapie ciazy będzie bezpieczny dla dziecka? Po usg w zeszłym tygodniu położna potwierdziła, że dzidziuś dobrze się rozwija. Czy powinnam na coś szczególnie uważać? Pozdrawiam

Witaminy w ciąży

Lek. Paweł Szadkowski

Ciąża sprzyja zwiększonej krzepliwości krwi, więc długie loty w jednej pozycji nie są korzystne. Oczywiście jeśli jest Pani w pełni zdrowa, dziecko jest w pełni zdrowe, nie powinno nic się stać. Decyzję powinna Pani podjąć wspólnie z ginekologiem prowadzącym ciążę.