Czy można poprosić o znieczulenie przy wyciąganiu szwów?

Witam pare dni temu miałam usunięty wyrostek. Na USG i tomografii było widać pogrubiona ścianę wyrostka, po wizycie u chirurga i zrobieniu marketów nowotworowych które nie wykazały nowotworu lekarz stwierdził że skoro ktoś znalazł coś w tym wyrostka to najlepiej go wyciąć. Moje pytanie jest takie czy operacja była konieczna czy nie można było tego leczyć innymi sposobami? Oraz czy to normalne, że odczuwam ból w okolicy pępka i mój brzuch jest nieco większy podejrzewam, że dlatego, że jest opuchniety? Za kilka dni mam wizytę w poradni czy można poprosić o znieczulenie przy wyciąganiu szwów? Mam lekka traumę kiedy lekarz probowal wyciągnąć mi szewc rozpuszczalny to bolało strasznie

Oczywiście , że jeżeli jest zapalenie wyrostka robaczkowego to należy go wyciąć. Szwy usuwa się bez znieczuleni bo samo wstrzyknięcie środka znieczulającego pod skórę jest bardziej bolesne od wyciągnięcia szwów. Jeżeli Pani się jednak bardzo boi to godzinę przed usunięciem można posmarować maścią znieczulającą -EMLA - można ją kupić w aptece