Czy można postawić osobę na nogi?

Witam .Czy jest szansa zeby postawic na nogi osobe w wieku 89 lat ktora we wtorek poszla do szpiatal wiadomo poruszala sie o balkniku i w piatek wyszla i lezy jak roslina czy cos moze ja przywrocic do stanu sprzed 5 dni.A jest po usunieciu góza pecherza ale nie calkowitego usuniecia?prosze o odpowiedz

Osłabienie w wyniku unieruchomienia następuje bardzo szybko, zwłaszcza w podeszłym wieku. Jeśli nie ma przeciwskazań to należy ćwiczyć na leżąco, pionizować i aktywizować. Stan Pacjenta powinien ocenić fizjoterapeuta. Zawsze warto próbować. Pozdrawiam, Paweł Czarnocki