Czy można przedawkować białko?

Czy nie jem za dużo białka i czym to może grozić ? Można je przedawkować? Przykładowy rozpis moich posiłków w tygodniu : Rano kanapki z białym serem bądz jajko, na drugie śniadanie jogurt naturalny z bananem , garść orzechów, różne, migdały bądz włoskie. obiad ryba , dość spory kawałek plus dosatki ziemniaki, surówka itp. , na podwieczorek kefir i jakieś orzechy , na kolacje kanapki z żółtym serem. Nie podaję tutaj płynów ,ale szklanka mleka mi się zdarza .

Szkoda, że nie podała Pani ani swojego wzrostu ani obecnej masy ciała. Zalecana ilość to 0,8-1g białka na kg masy ciała. Szacunkowo wydaje mi się, ze ciut za dużo, zamiast nabiału na 2 śniadanie proponowałabym owoc, a porcja mięsa na obiad to przy kaloryczności ok.2000 kcal to ok. 140g. Nadmiar białka może zakwaszać organizm, przy niedostatecznej ilości przyjmowanych płynów upośledzać pracę nerek i jeśli są to nadprogramowe kalorie to również wzrostem masy ciała.