Czy można przeprowadzić terapię online?

Witam, czy można przeprowadzić terapię online. Jak wygląda taka forma terapii? Jaki jest koszt takich konsultacji ?

Dzień dobry, można, jednak pod pewnymi warunkami. Na pewno nie jest to sposób dla każdego. Wymaga wiele zarówno od prowadzącego terapię, jak i od klienta. Jednakże, jak w każdej terapii najważniejsza jest motywacja klienta do wprowadzania zmian w swoim życiu i od jej poziomu zależy, czy terapia będzie trwać. I czy będzie skuteczna. Nad motywacją trzeba pracować już od pierwszych konsultacji. Bardzo ważna, nie mniej niż motywacja, jest akceptacja choć na minimalnym poziomie terapeuty i chęć pracy własnie z nim. Do spotkań z terapeutą potrzebna jest kamera i program Skype. Koszt konsultacji jest podobny jak koszt terapii stacjonarnej w gabinecie terapeuty i zależy od cennika terapeuty. Pozdrawiam

Witam Pana
Jak najbardziej można przeprowadzić psychoterapię online. Oczywiście ma ona swoje ograniczenia. Sesje przeprowadzane są przy pomocy skype. Koszt wynosi od 60 do 100 zł za sesję online trwającą 50 minut
Anna Suligowska

Witam,

zapraszam do przeczytania mojego artykułu na temat pomocy psychologicznej online: https://portal.abczdrowie.pl/psychoterapia-online
Znajdzie Pan tam nie tylko opis usługi, ale także jak się przygotować do spotkania ze specjalistą online. Wielu psychologów oferuje ten rodzaj usług a badania wskazują na podobną skuteczność oddziaływań do tych świadczonych w gabinecie terapeuty.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel
http://www.nietylkochwile.pl/pl/psycholog-online,3.html

Witam.Oczywiście że istnieje możliwość prowadzenia psychoterapii pezez skype.Koszt terapii zależy od cennika psychoterapeuty.Tak jak w przypadku decyzji podjęcia terapii w gabinecie warto sprawdzić kwalifikacje psychoterapeuty (kurs lub certyfikat PTP)