Czy można przeprowadzić zabieg usunięcia zaćmy wrodzonej 3 dni po ustąpieniu temperatury?

6 miesięczne dziecko przed zabiegiem usunięcia zaćmy wrodzonej ma 38.00 temperatury ciała przy ząbkowaniu. Czy można przeprowadzić zabieg 3 dni po ustąpieniu temperatury jeżeli nie stwierdzono infekcji . Zabieg ma się odbyć przy znieczuleniu ogólnym

Witam,
to jest pytanie do lekarza anestezjologa który będzie znieczulał dziecko podczas operacji. To ten lekarz bierze za dziecko odpowiedzilaność więc moje zdanie w tym temacie nie ma znaczenia.

Chodzi o to, aby w momencie zabiegu nie było aktywnego zakażenia w organiżmie. Temperatura podczas ząbkowania nie jest raczej związana z zakażeniem a bólem i zapaleniem w okolicy zęba.
Usunięcie zaćmy wrodzonej to nie operacja ratująca życie więc można ją przełożyć o dzień czy dwa jeżlei lekarz uzna to za konieczne. Nie pownno mieć to znaczenia.
Oczywiście odwlekanie zabiegu o kilka miesięcy nie powinno mieć miejsca.

Życzę powodzenia