Czy można przerwać kurację na dzień przed imprezą?

Witam. Przyjmuję na trądzik antybiotyk z grupy tetracyklin. Za tydzień wybieram się na wesele gdzie będzie sporo alkoholu. Wiem, że nie można biorąc antybiotyku pić, ale przeczytałem że można przerwać kurację na dzień przed imprezą i wznowić następnego dnia praktycznie bez skutków ubocznych. Czy to prawda? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę kierowac się zaleceniami lekarza prowadzącego leczenie