Czy można przerwać stosowanie Tetralysalu?

Witam, mam pewne pytanie. Dermatolog przepisał mi antybiotyk tetralysal na 32 dni na trądzik. Ale też byłem u niego z inną sprawą i po tygodniu stosowania dostałem Unidox Solutab na 8 dni. Wczoraj skończyłem kuracje tym antybiotykiem. Dążąc do sedna, za 2 dni brat ma wesele i ciężko będzie nie spożyć alkoholu. Czy mogę do końca tygodnia nie wracać do tetraysalu i napić się alkoholu i zacząć kurację w następnym tygodniu?

Lek. Paweł Szadkowski

Przerwanie antybiotykoterapii może negatywnie wpłynąć na skuteczność całego leczenie oraz może prowadzić do powstawania oporności wśród szczepów bakteryjnych. Ewentualne modyfikacje leczenia najlepiej omówić z lekarzem prowadzącym.