Czy można przy stosowaniu antybiotyku z minocykliną przyjmować izolat białka serwatkowego?

Czy można przy antybiotyku Minocyklina przyjmować izolat białka serwatkowego ? Wiem, że nabiał zaburza wchłanianie minocykliny, ale jak to jest z białkiem serwatkowym ? I czy przy innych antybiotykach również nie należy spożywać nabiału? Mam na myśli np. śniadanie typu kanapki z serem żółtym i zaraz po tym przyjmowanie np leku Dalacin C. Ma to negatywny wpływ na jego wchłanianie? Dziekuje z góry za odp.

Witam, podczas stosowania antybiotykoterapi nie zaleca sie przyjmowania dodatkowej ilości białka (szczególnie w skoncentrowanych dawkach) z racji tego, że antybiotyk jak każdy zreszta lek obciąża nerki i wątrobę. Te narządy muszą pracować znacznie intensywniej podczas stosowania antybiotykoterapi, dodatkowe podanie białaka, którego już zapewne jest sporo w podsatwowym żywieniu dodatkowo obciąży te narządy - wiec sugeruję wstrzymać się do zakończenia antybiotykoterapi. Nie jest jednak tak że nie można jeść żadnych produktów białkowych, ilośc białka w ciągu dnia nie powinna przekroczyć 0,8 -1 g na kg masy ciała. Prosze też nie zapomnieć o stosowaniu probiotykoterpai po zakończonej antybiotykoterapi minimum przez miesiąc - antybiotyki bardzo zaburzają mikroflorę przewodu pokarmowego, a to prowadzi do osłabienia organizmu i zaburzeń żołądkowo jelitowych. probiotyki które mogę polecić to Lactibian np Wzorcowy - bardzo ładnie reguluje mikroflorę jelitową obciążoną antybiotykoterapią są dostępne w sklepach internetowych i niektórych aptekach.