Czy można przyjmować leki antydepresyjne w ciąży?

Witam, chciałabym sie dowiedziec,czy można przyjmowac leki antydepresyjne w ciąży? Lecze się na depresje nawracającą,leki biore nieprzerwanie od 6 lat.Podejmowalam juz proby odstawienia lekow,ale bezskutecznie.Ze względu na to,że mialam duzo nawrotów psychiatra nie zaleca rezygnacji z leków.Obecnie biorę 150 mg wenlafaksyny dziennie i chcialabym już zacząc starac się o dziecko

Witam!
Niestety nawet te najnowocześniejsze leki p/depresyjne mogą mieć działanie teratogenne i nie należy ich przyjmować w okresie ciąży! Leczący Panią lekarz psychiatra powinien zaproponować zmianę dotychczasowego leczenia, aby umożliwić spełnienie marzeń!!! Jest wiele poza farmakologicznych sposobów leczenia depresji, ale czasem są one nieco kłopotliwe i wymagają większego zaangażowania.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.