Czy można przyjmować olej z wiesiołka, który jest trzy miesiące po terminie ważności?

Witam. Czy można przyjmować olej z wiesiołka który jest 3 miesiące po terminie ważności? Mieszkam za granicą i nie mam możliwości kupić nowego w tej chwili więc w tym cyklu chciałabym go przyjmować a na następny miałabym już nowy. Tylko czy to jest bezpieczne? Staramy się o dziecko a Wiesiołek bardzo pozytywnie wpływa na mój śluz dlatego też nie chciałabym go odstawiać.

Dzień dobry,

termin przydatności do spożycia jest to termin, po upływie którego środek spożywczy traci przydatność do spożycia czyli nie należy go skonsumować. Oznaczenie to jest stosowane do środków spożywczych nietrwałych mikrobiologicznie oraz łatwo psujących się. Może nie warto ryzykować?

Pozdrawiam