Czy można przyjmować szczepionki podczas brania antybiotyku?

Dzień dobry Chciałbym zapytać czy w trakcie brania antybiotyku który został przepisany na anginę mogę przyjmować szczepionki? Sprawa wygląda tak że byłem umówiony na szczepienia ale akurat zachorowałem i biorę antybiotyk. Zależy mi by zaszczepić się w tym terminie bo wyjeżdżam do Afryki i wolę mieć zrobiony komplet szczepień który zalecają. Pozdrawiam

Lek. Katarzyna Szymczak

Nie jest to wskazane, ale jeśli nie można znaleźć innego terminu to można wykonać szczepienie. Jednak o tym czy zostanie zrobione, decyduje lekarz, po badaniu w dniu szczepienia.
Pozdrawiam