Czy można przyjmować tabletki przeciwbólowe po operacji wyrostka?

Jakie i czy w ogóle mogę brać tabletki przeciwbólowe po operacji wyrostka gdy już wróciłem do domu po hospitalizacji gdzie w szpitalu dostawałem leki w zastrzykach? Operacja była w piątek a od wczoraj miałem diętę lekkostrawną.

Lek. Katarzyna Szymczak

Jeśli ból jest silny może Pan przyjmować np ibuprofen, paracetamol czy pyralgine.
Pozdrawiam