Czy można przyspieszyć oddanie szpiku?

Witam, dowiedzialem się, że osoba z mojej rodziny jest chora na raka kości zwanego szpiczakiem, w piątek mam mieć robiony tatuaż. Domyślam się, jakie są szanse na zgodność mojego szpiku z szpikiem taty, ale czy jeśli będzie zgodny to po zrobieniu badań(na wszystkie wirusy HBV i inne możliwe do zarażenia) to można przyśpieszyć oddanie szpiku? Dodam, że tatuaż mam mieć robiony w piątek, a tata 1 chemie miał w ubiegły piątek. Domyślam się natomiast, że najlepszym wyjściem będzie wycofanie się obecnie z tatuażu. Tak też uczynię, jeśli będzie trzeba, ale chciałbym się dowiedzieć, czy jest taka szansa. Pozdrawiam.

Szanowny Panie, myślę że zdrowie taty jest ważniejsze od tatuażu. Na Pana miejscu wstrzymałbym się z wykonaniem. Pozdrawiam