Czy można psychiatrze zaproponować, bym poszła na zabieg wszczepienia stymulatora nerwowego?

Witam Sama wychowuję synka i ciężko pracuje,jednak pieniądze mam,a na psychoterapię kompletnie nie mam czasu i w nią nie wierze.Wierze tylko w medycynę! Z nerwicy natręctw(na umiarkowanym poziomie),powstał mi stan depresyjny z lękiem ogólnym tylko rano.Przeraża mnie depresja tylko(myśli o śmierci,bezsens życia,bezsenność,pustka życia,pomimo chęci i celów życia). Biorę asentrę 50mg,ale nic to nie daję.Czy można psychiatrze zaproponować bym poszła na zabieg wszczepienia stymulatora nerwowego?,podobno bardzo chwalony zabieg,a mi depresja nie powstała z żadnej traumy,jedynie co, to przeżywam stresy i tyle.Mam te 48tys by poddać się zabiegowi

Witam Panią Serdecznie,

Rozumiem Panią tak, jak potrafię.

Z mojego punktu widzenia, skuteczna byłaby dla Pani psychoterapia, jednak byłaby wskazana na nią otwartość, akceptacja i współpraca.
Jak najbardziej może Pani zaproponować propozycję zabiegu lekarzowi prowadzącemu, który znając Panią zadecyduje o kwalifikacji.

Życzę Pani radości w codzienności,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam!
Proszę spróbować! Psychiatrzy akademiccy podobno biorą w tym eksperymencie udział i najlepiej kontaktować się z nimi - samo wszczepienie stymulatora robią neurochirurdzy kliniczni w porozumieniu z psychiatrami.
Pozdrawiam i życzę powodzenia
W. Łuczkowski.