Czy można równocześnie zażywać benzodiazepiny i antydepresanty?

Dzień dobry. Miałbym jeszcze takie pytanie i bardzo proszę o pomoc. Jak teraz biorę nieco ponad 3 tygodnie benzodiazepiny, to za niedługo będę je odstawiał. Jak to będę robił, to w tym samym czasie mógłbym zażywać antydepresanty? Z grupy SSRI Tak jak Pani mi pisała, że jak się zaczyna brać antydepresanty, to na początku leczenia mogą się nasilić lęki i niepokój. Chodzi mi o to, że benzodiazepiny mogłyby obniżyć lęk? W czasie brania antydepresantow? I czy w miedzy czasie mógłbym odstawić benzodizepiny? I czy drżenie rąk podczas zażywania antydepresantów po jakimś czasie zniknie i wewnętrzny niepokój który teraz mam? Bardzo proszę o pomoc. Gorąco pozdrawiam.
ponad rok temu

Witam serdecznie,

Benzodiazepiny mogą być stosowane jednocześnie z lekami przeciwdepresyjnymi - leki te nie wchodzą ze sobą w interakcję. Szczegółowe pytania odnośnie farmakoterapii, m.in. tempa odstawiania danego leku i dawkowania preparatu, proszę kierować do lekarza prowadzącego. Lekarz nie może prowadzić leczenia pacjenta bez jego osobistego zbadania.

Z pozdrowieniami