Czy można samodzielnie odstawić Miravil?

Witam, mam 23 lata i od 4 miesięcy biorę Miravil 20 mg na objawy lękowo-depresyjne. Jestem niesamowicie śpiąca. Śpię bardzo długo, a wcale nie jestem wyspana. Nie potrafię się skupić, uczyć ani produktywnie funkcjonować w ciągu dnia. Czy mogłabym samodzielnie odstawić lek? Oczywiście poprzez zmniejszenie dawki.

Lek. Paweł Szadkowski

Oczywiście, jeśli czuje Pani taką potrzebę, może Pani odstawić stopniowo lek, ale proszę pamiętać, że 4 miesiące, to zbyt krótko na leczenie Pani dolegliwości. Najlepiej byłoby udać się do psychiatry, który prowadzi Pani leczenie, porozmawiać z nim o Pani objawach i rozważyć zamianę leku na inny.